کتاب دختری با نشان اژدها

اثر استیگ لارسن از انتشارات چکاوک - مترجم: آزاده حیدریان-داستان جنایی

هریت ونگر فرزند یکی از ثروتمندترین خانواده‌های کشور سوئد حدود ۴۰ سال قبل ناپدید شده است؛
در طی این سال‌ها عموی مسن او درصدد یافتن حقیقت برمی‌آید؛
او یک روزنامه‌نگار مبارز به نام میکائیل بلوم پوئیت را استخدام می‌کند که به تازگی به اتهام افتراء محکوم شده است؛
از او می‌خواهد که به تحقیق و بررسی بپردازد. بلوم پوئیت از سالاندر دختری نابغه و گستاخ با خالکوبی و حلقه‌ای روی بینی و گوشه‌ی ابروانش کمک می‌گیرد‌؛
آن‌ها با هم شاهد بی‌رحمانه‌ترین جنایات و ظلمی غیرقابل درک می‌شوند... ؛


خرید کتاب دختری با نشان اژدها
جستجوی کتاب دختری با نشان اژدها در گودریدز

معرفی کتاب دختری با نشان اژدها از نگاه کاربران
با تشکر از کشتار فیلم های سوئدی و هالیوود، همه می دانند که دختر با Tattoo اژدها داستان از هکر لگد زدن لس بیتی Salander است که دارای خال کوبی نامناسب و مهارت برای حل قتل های دهه های قدیمی است. خوب، نه دقیقا لیسبت عالی است و بدبختی، بدون شک وجود دارد، اما این کتاب خیلی بیشتر از داستان اوست و تمرکز تنها بر این است که پیام Stieg Larsson را ارسال می کند. عنوان سوئدی اصلی مردان هستند که از زنان متنفر هستند و این دقیقا همان داستان است. (*) * من کاملا مطمئن هستم که برنامه تغییر نام تغییرات نامزدی خود را برای دریافت اسکنر کتاب دریافت کرده است تا از آن به عنوان \"فتانه\" فمینیستی در جامعه انگلیسی صحبت شود. جایی که @ feminist @ متاسفانه هنوز ممکن است به عنوان توهین در نظر گرفته شود. ظاهرا نوجوان Larsson شاهد بود و موفق به متوقف کردن تجاوز یک زن جوان. او چنان تحت تأثیر قرار گرفت که او نوشتۀ خود را برای جبران خسارت شاهدان به حساب آورد. بنابراین ما مردانی را که از زنان متنفر هستند، توضیح کوتاهی از تمرکز مجموعه ی کل هزاره ی خود می کنیم. لارسون سخن می گوید - به زعم، با صدای بلند، با محکومیت - به جز نه فقط سلطان، اما همه زنان که به حاشیه رانده شده، رها شده اند، به حبس تعزیری محکوم شده اند، تحت تأثیر قرار گرفته اند، به عنوان اموال، نادیده گرفته می شوند، از بین می روند، مورد حمله قرار گرفته و مورد قتل قرار می گیرند. لارسون، مانند شخصیت اصلی او Blomkvist، روزنامه نگار تحقیقی بود که در صدور اخبار و مطالبی که بسیاری از @ high-ups @ می خواستند تنها به تنهایی باقی بمانند، تخصصی بود. (**) نقل قول تری پراتچت (همه به نبوغ او تعلق دارند)، @ این کار ارزش انجام دادن ندارد مگر آنکه کسی در جایی به جای آن شما را به انجام آن برساند. @ این کتاب یک تفسیر اجتماعی عصبانی و خشن در سمت راست است افراط گرایی، تعصب، نازی ها و البته بدبختی هایی که هنوز هم در کشورهای اروپایی به شمار می روند. لارسون همه این را محکوم می کند، و در سبک روزنامه نگاری او، کوچکترین جا را ندارد. و اغلب به عنوان خوانده شده ناراحت کننده است، همانطور که می بینیم و همه کمیت های کوچکی از جامعه را تشخیص می دهیم که این ممنوعیت ها و حتی خشونت را ممکن می سازد. لسن ممکن است نویسنده نباشده باشد؛ اما اثرش ممکن است از مدت طولانی و فراوانی جزئیات ( به طور جدی، گاه آن را مانند یک متقاطع بین یک دفتر خاطرات و یک فروشگاه خرید می خوانند)، اما او نظرات قوی در مورد افراد دردناک دارد و نمی ترسد به آنها اجازه دهد که شناخته شوند. او این نگرش را هم در روزنامه نگاری و هم داستان او داشت، و او را برای آن ستایش می کردم. 3 ستاره فقط به دلیل ضعف ضرب المثل، اما علامت های کامل برای محتوا.

مشاهده لینک اصلی
یکی از بهترین تریلرهایی که تا به حال خوانده ام. داستان بزرگ، شخصیت های عالی، بسیار هوشمند و متفکر. نوشتن چیز خاصی نیست، اما لازم نیست که باشد. ___________________________________________ من در نهایت فیلم را چند روز پیش دیدم، و من کمی درگیر بودم. در کنار این، احساس خوبی از کتاب به ارمغان می آورد و چندین شخصیت اصلی به خوبی متوجه می شوند. من به ویژه لیس بت دوست داشتم که کاملا عالی بود. اما آنها با آزادی های فراوانی از این داستان گرفته اند. به عنوان مثال، اریکا، که در این کتاب یک شکل مرکزی است، تقریبا ناپدید شده است. بنابراین اگر شما خالص هستید، ممکن است بخواهید از این کار جلوگیری کنید، اما در نهایت تصمیم گرفتم که آن را دوست داشته باشم. من حدس می زنم آن را کمی بیش از حد طولانی است، و قطعا لازم بود. ___________________________________________ من فقط بخشی از مقاله زیر را در بررسی ارزشمند ویلیامز از این کتاب بخوانم، اما من حداقل دوازده نمونه مشابه را دیده ام: اشاره های ثابت به ساندویچ ها (شما ایجاد می کنید تصور کنید سوئدی ها هر روز حداقل یک نان کامل نان بخورند)، قهوه (چگونه می توانند به خواب بروند؟) و سینه ها بسیار سریع می شوند. من دیگر نمی توانم ساکت باشم. گرانبها و دیگران، در 80 سالگی در سوئد زندگی کردم و می توانم بگویم که شما Stieg Larsson نتوانستید آن را انجام دهید: 1. ساندویچ بله، درست است: سوئدی ها ساندویچ را دوست دارند. یک باور عمومی وجود دارد که خوردن نان برای شما خوب است. هنگامی که من آنجا بودم، وزارت بهداشت، که در شعبه 6-8 اسکایوور براد ام دگان به عنوان یک کمپین محبوب شناخته شد، دریافت کرد - 6-8 برش نان روزانه بخورید. علاوه بر این، نان سوئدی خوشمزه است. من فکر می کنم در مورد kruskalimpa و rà ¥ grut در حال حاضر و دهان من آبیاری است. اگر آنها در اینجا به فروش می رسند، Id قطعا ساندویچ های بیشتری بخورند. 2. قهوه. سوئدی ها هر ساله قهوه قهوه بیشتری مصرف می کنند نسبت به سایر مناطق دنیا، هرچند که متوجه شدم که آنها چندین مکان را از بین می برد. چیزهای قدرتمندی هم هست، اما به آن عادت کرده اید. حقایق سرگرم کننده: سوئدی دارای فعل فیکا، یعنی @ برای نوشیدن قهوه @ و اسم، Pà ¥ Tà ¥ r، به معنیA دوم فنجان قهوه @. شما می دانید، اسکیمو اسکیمو / برف things.3. سینه ها غروب آفتاب در سوئد محبوب است، و سوئدی ها به طور کلی در مورد برهنگی آرام است. مردان سوئدی تقریبا همان منافع مردان را در هر جای دنیا دارند. اگر من مست مست بود احتمالا یک جمله یا دو را در این لحظه بازنویسی می کند، اما همانطور که من می ترسم، فقط باید کلمه ی من را برای آن بیاورم.

مشاهده لینک اصلی
ما در اینجا کمترین سه زمین هستیم. اما حداقل من در حال یادگیری چیزهایی در مورد سوئد! به عنوان مثال: خانم ها در سوئد فقط نوع از shrug سوء استفاده جنسی! آنها تجاوز به عنف تفلون! این من از واقعیت های ارائه شده در آغاز فصل و از واکنش های شخصیت های مختلف به حوادث یاد می گیرم. آنها فقط خود را خشك كرده و به ساندویچ می خورند. بله، این چیز دیگری است که من آموخته ام: سوئدی ساندویچ می خورند. منحصرا اگر هر رخدادی از کلمات @ coffee @ and @ sandwiches @ را از متن بیرون بیاورید، با یک کتاب شاید نیمی از آنچه که اکنون است، باقی مانده است. آن را مانند لارسون تا به حال نوعی از نوشتن tic این زمانی که او برای آنچه که شخصیت ها باید بعد از آن گیر کرده است، او فقط صدای بلند، ساندویچ و قهوه @. سوئد به طور کلی یک کشور مساعدت جنسی است - زنان مردان خود را با یک عارضه بدون صدمه دیدار @ نگرش آرامش به اشتراک می گذارند - دست ها و لبخند ها در اطراف وجود خواهد داشت. و شاید یک ساندویچ! زندان های سوئدی مکان های سرگرم کننده ای هستند که در آن یک پسر واقعا می تواند قبل از رفتن به جهان به برخی از خانم های دیگر - به طور خلاصه، برخی از استراحت. این ها شگفت انگیز از سوئد است، که توسط دختر با تاتو اژدها ارائه شده است. به طوری که آنها من @ ughs @ من فقط واقعا نمی فهمید تقاضای جمعی این کتاب. جنایات انجام شده در این کتاب به هیچ دلیل دیگری از توسعه شخصیت وجود ندارد. این، برای من یک روش عجیب برای نوشتن یک کتاب است. چگالی نوشته شده است که لذت بخش است، اما DÃ © nouement فوق العاده ناگهانی است، و پس از آن است که فقط ... داستان بیشتر ... درست است، این بسته بندی یک طرح دیگر است، اما انرژی که باید دنباله رویکرد بزرگ به نظر می رسد در حدود پنجاه صفحه از ... طرح بیشتر به خطر افتاده است. خواننده به لحاظ احساسی در یک داستان سرمایه گذاری می شود و به لحاظ فکری در دیگر سرمایه گذاری می شود ... پس از صرف رسیدن عقل، کسی می خواهد که یک زیرمجموعه طولانی را بخواند؟ این از افرادی است که چندین اسرار را نمی خواند، اما می داند که چگونه باید شکل بگیرند. و من ترجیح می دادم که زیرمجموعه بسته شود، اما توجه من به عنوان یک خواننده گیج شد. پرسش هایی که مجبورم بپرسم: آیا فقط به دلیل مرگ نویسنده است؟ و عرفان در آن؟ از آنجا که این مرد هیچ مسیما را ندارد، همه من می گویم: آیا تفاوت میان اوتیسم و ​​جامعه شناسی وجود دارد؟ چه نقشی در شخصیت سیسلیا بود؟ سه سوراخ صورت و 4 تاتو واقعا در نظر گرفته شده است که @ عجیب و غریب @ و بیش از حد در سوئد ؟ و در حالی که ما در مورد این موضوع هستم - من خیلی مریض هستم که از شخصیت های هکرینگ هات داگ هستم. من اینجا از اینجا غافل هستم: و اینجا: من حتی این نمایش را تماشا نمی کنم، اما من از آن آگاه هستم: اعلام می کنم: این کافی است. یک کلیشه جدید دریافت کنید. مانند @ دختر معمولی ساخت که گاهی اوقات به دوبی matthews @ گوش می دهد. یاgirl که لباس اداری مناسب دارد و گاهی اوقات در آخر هفته ها دود می کند @. جوجه کبابی تمام شده است، مردم ... کتاب خوب است، من ممکن است یا ممکن است دیگران را بخوانم - این یکی برای کلاس بود، اما اکنون که من یکی را خوانده ام، تقریبا مجبورم آن را تمام کنم. این به این دلیل است که من معمولا نمی خوانم داستان تخیلی. من نمی توانم به 11 کتاب متعهد باشم یا هرچیز دیگری ... اما ممکن است فقط ذهنی متعهد به 2 باشد.

مشاهده لینک اصلی
نروژی از بالاترین درجه و بسیار سرگرم کننده است. Larssonâ € ™ ثانیه 2005 نشریه سوئدی Mân som chatar kvinnor â € œMen Who Hates Womenâ € بعدا ترجمه شد و به زبان انگلیسی در سال 2008 توسط استیون T. موری، که تا به حال در حال حاضر یکی از بهترین فروشندگان بین المللی منتشر شده است. و به دلایل خوب. پیچیدگی، پیچیده و هوشمند، پروس روزنامه نگاری لارسون ترد و منطقی است. پر شده با شخصیت های جالب، صحنه های هیجان انگیز و این فقط جریان بسیار خوب است. مایکل بلومکویست و لیس بنت سلندر دو شخصیت جالب در داستان های اخیر هستند. اما دستاورد بزرگ لارسون، فقط در خلقت آنها نیست، بلکه در شیمی دینامیکی است که بین آنها ترکیب شده است. یکی از بهترین ادای احترامات که میتواند به کار برسد این است که آن سخت بود که برطرف شود و بیشترین قطعا در اینجا کاربرد دارد من به راحتی می توانم بفهمم چرا آنقدر محبوب شده است.

مشاهده لینک اصلی
در سال 1966، هریت ونگر، شانزده ساله، دختر مدیرعامل خانواده بزرگ ونگر شرکت، از جامعه جزیره familys از دست رفته و هرگز دوباره دیده نمی شود. نه حتی یک بدن پیدا شده است، و عموی بزرگ او، هنریک ونگر، هر گونه سرچشمه ممکن را کشف کرده است تا کشف کند که چه اتفاقی برای یکی از اعضای خانواده ی مورد علاقه ی او افتاده است. در چهل سال گذشته ناپدید شدنش وسواس Henriks بوده است، خانواده او را به قتل رساندند - اما آنها هیچ انگیزه ای پیدا نکردند و بدون هیچ کس او را نمی دانست که چه کسی را متهم کند. در حال حاضر، در سال 2005، هنریک مدت زمان زیادی را صرف پرداختن به گذشته و پول زیادی کرده است تا آخرین بار در وسواس خود دخالت کند. مایکل بلومکویست، روزنامه نگار چهل روزه و سردبیر مجله هزاره است، خود در روزنامه نگاری تحقیقی اما Blomkvist و مجله فقط اولین ضربه بزرگ خود را رنج می برد: Hes به خاطر یکی از بزرگترین کارآفرینان در سوئد، Hans-Erik Wennerström محکوم شده است. به دنبال حفظ مشخصات پایین و تظاهر به اینکه از مجله در به منظور تلاش و صرفه جویی در آن از حملات بیشتر توسط WennerstrÃμm، پیشنهاد هنریک وانگرز در زمان ایده آل می آید. پدر Mikaels یک بار برای شرکت Vanger مشغول به کار بود، و هریت چند بار چند بار مایکیل را با خود برد. هنریک بلومکویست یک قرارداد سالانه را به بهانه نوشتن یک سابقه خانوادگی - زندگینامه هنریک - ارائه می دهد، در حالی که مأموریت واقعی او کشف حریت است. پس از برخی از متقاعد شدن، بلومکویست این کار را انجام می دهد - اما زمانی که او کشف می کند شواهد جدید جدیدی از زمان وقوع فاجعه رخ داده است، او متوجه می شود که او نیاز به کمک دارد - و بهتر است که به سمت محقق خصوصی بروید که وقتی که هنریک استخدام کرد، چنین کار خوبی را در Blomkvist انجام داد؟ لس بیتی سلندر یک زن جوان آرام و محرمانه است که بر آنچه که انجام می دهد، پیشرفت می کند، زیرا او همچنین یک هکر نابغه است. با گذشت زمان دشوار و غم انگیز، اعتماد او به Blomkvist او را با تعجب می گیرد. این دو تیم برای کشف حقیقت در مورد هریت و ونرستروم به پایین رفتند. با تشکر از دوست من، که همچنین این را برای من پیشنهاد کرد، قبل از شروع به خواندن آن، ترجمه انگلیسی عنوان اصلی را می دانستم، که مردمی که از زنان متنفرم این واقعا جالب و ارزشمند است. مطمئنا عنوان مناسب آن؛ شاید در ابتدا روشن نباشد، پس از مدتی یک تم بسیار روشن می شود. ممکن است کمی آن را نیز بدهد. اما من همچنین می توانم بدانم چرا آنها با یک عنوان بسیار متفاوت برای ترجمه انگلیسی رفتند. لسبیا دختر @ تاتو اژدها @ - در میان خالکوبی و سوراخ های دیگر - و او یکی از دو شخصیت اصلی است. عنوان دوم کتاب انگلیسی است @ دختر که با آتش بازی کرد، بنابراین شما می توانید آنها را با موضوع خود را در اینجا ببینید. مهم تر از همه، هر چند، این عنوان بیشتر جذاب به مخاطبان انگلیسی زبان است. عنوان ها، مانند پوشش ها، که از دختران یا زنان یا خانم ها استفاده می کنند، محبوب هستند و به خوبی فروش می کنند. این یک عنوان جذاب است و سبک را از بین نمی برد. وقتی این کتاب برای اولین بار بیرون آمد، جلد هفت سین به یک جمعیت ادبی تبدیل شد. این نسخه کاغذی توده بازار است و با نقل قول از Harlan Coben در پوشش همراه با سبک خود را پوشش (و فرمت طولانی و باریک)، آن را بیشتر شبیه به توده رمز و راز (به همین دلیل است که هر دو پدر و مادر من - این قانون قبل از اینکه من را بخواند، این را خوانده است). این یک رمز و راز و هیجان انگیز است و بارها و یک کتاب کارآگاه - اما آن نیز تفسیر سیاسی و اقتصادی است، یکی از قهرمانهای اصلی و جسورانه این ژانر است و تکان دهنده در جزئیات آن. من بسیاری از رمان های راز را نمی خوانم، چون (به طرز عجیب)، آنها را خسته می کنم. گذشته از یک پچ آرام در مورد علامت دو چهارم، من هرگز این کتاب را خسته کننده ندیدم، اگر چه تا زمان آخرین سوم هیچ اتفاق نمی افتد. Blomkvist و Salander به دلایل بسیار متفاوتی نقش مهمی دارند. چیزهایی که برای آنها اتفاق می افتد که شما را ناراحت و عصبانی می کند، به ویژه Salander، که داستان آن شما را در همان زمان تحت تعصب و شورش قرار می دهد، همانطور که حقیقت در مورد هریت - اما در اینجا هیچ چیز بی فایده و یا ضروری نیست شامل: . قدم زدن فوق العاده است (بله، حتی با آنquiet patch @)، و نقشه برداری هوشمندانه کنترل می شود. سرما سوئد - گاه تا 35 F (که باعث می شود 44F از شبر به نظر می رسد تا حدودی خنده دار) - به وضوح متوجه شدم، مانند تنظیم جزیره Hedeby. من دوست داشتم @ دیدن @ بیشتر از سوئد - همه چیز به وحشتناکی آشنا بود - اما یک کتاب رمز و راز واقعا محل برای آن نیست. این یک کتاب بسیار بالغ است، با تم ها که شما را ناامید هنوز در حال انجام به طوری مشارکتی که شما هرگز بیگانه من همچنین از سمت اقتصادی خط طرح دیگر برخوردار شدم و کلمات کلیدی Blomkvists در انتهای آن بسیار با توجه به مشکلات اخیر در بورس اوراق بهادار آمریکا و رکود اقتصادی پس از آن بود که توسط میزبان تلویزیون در مورد @ که در حال حاضر سوئدی ها اقتصاد برای تصادف به سر می برد. @ او آن را بی معنی می نامد و ادامه می دهد ...

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب دختری با نشان اژدها


 کتاب موج سواری
 کتاب بگو متاسفی
 کتاب راه سخت
 کتاب سکوت بره ها
 کتاب بازی بی گناهان
 کتاب شیاد